דלגו בין התחנות

גינת בן עטר – גרפיטי בפלורנטין

מועדון ה27
מדריכת הסיור: מיכל קרק

גינת בן עטר – גרפיטי בפלורנטין

ברוכים הבאים לגינה המרכזית של שכונת פלורנטין ואל קיר הגרפיטי המפורסם שבה. על הקיר שלפניכם תוכלו לראות המון יצירות גדולות וקטנות, למעלה בגובה למשל, זוג עיניים ענקיות כמו בתחילת המסלול, באות להזכיר לכם לפקוח עיניים, להרים אותן מהמסכים ולראות את כל מה שהרחוב מזמן. אבל, עם כל הכבוד ליצירות הטובות והרבות שכאן, יש אחת שמושכת את העין יותר מכולן, והיא של שורת המפורסמים.

שימו לב

בנוסף לוידאו האזינו לעוד הרחבות מעניינות פה למטה

הקופסונים של עדי סנד

עדי סנד הוא מהותיקים והמתמידים שבחבורה. הדמויות האלו שהוא מצייר נקראות קופסונים כי הן קצת מרובעות, קופסתיות כאלו והן מככבות על קירות העיר והמדינה כבר למעלה מעשור. סנד הוא אמן הרחוב הראשון בארץ שזכה  לתערוכת יחיד במוזיאון, כאשר הציג את התערוכה “פופ כנעני”, במוזיאון בית רמי ואורי נחושתן בקיבוץ אשדות יעקב מאוחד.
מעריכים אותו. אולי כי הוא מעריך את הסביבה. הוא אמר לי פעם, שהוא משאיר את הקופסונים קטנים כי התערבות בנוף האורבני היא דבר עדין. יפה, לא?
אתם מצליחים להבין מה הטכניקה? זה בעצם סטנסיל סופר מורכב: חיתוך שלל סכין יפני על צילומי רנטגן ישנים, כאשר כל דמות מורכבת מכמה שבלונות ובהתאם מרוססת בכמה שכבות, כלומר ריסוס על שבלונה בצבע אחד, ואז הנחה מדוייקת של שבלונה אחרת וריסוס בצבע אחר: עבודה סופר מדוייקת ועדינה ויש לו. ארסנל של אין סוף דמויות, שלדבריו, תמיד משקפות איזה סיפור אישי

קופסונים
סיור גרפיטי

מה מניע אמני רחוב ליצירה

וואו- זוהי שאלת השאלות.. והאמת היא שזו השאלה שמניעה את הסקרנות שלי. עם השנים למדתי שאמני הרחוב הם בסך הכל אוסף של אינדיבידואלים וכל אחד מהם מונע מסיבות שונות: הצון לקשט, להעביר מסר, להשחית, להראות נוכחות, לחנך או להצחיק- כולם שווים ולכולם יש מקום. יתרה מזאת: לא פעם אותו אמן יצא לצייר ברחוב מסיבות שונות לחלוטין ועם נימוקים אחרים לגמרי. כאן אני אוהבת לספר את הסיפור על עדי סנד, אבי הקופסונים, שהיה גם אמן הרחוב הראשון שאי פעם ראיינתי, אי-אז בשנת 2010. שאלתי אז את עדי מדוע הוא יוצר את הקופסונים בגודל קטן כל כך, ותשובתו אז הייתה, שהתערבות בנוף הציבורי היא דבר מאוד עדין. לאחר שנתיים שאלתי אותו שוב את אותה השאלה ותשובתו השתנתה לגמרי: הוא אמר שאת הסטנסילים (כלומר את השבלונות)שלו הוא מכין מצילומיי-רנטגן ישנים, ושזה הגודל של דף האקס-ריי…

קרדיטים

יונתן כיס לב, REVZZZZZ עדי סנד

לסיור המלא
הצטרפו למיכל קרק, מדריכת טיולים תל אביבית שמתמחה בגרפיטי ואמנות רחוב לסיור גרפיטי בפלורנטין, השכונה הכי צבעונית בתל אביב, הסיור גרפיטי בתל אביב הוא סיור אסטטי, מפתיע, צבעוני ומתאים לכל הגילאים, בואו עם המצלמה :-) יהיה כיף!

גינת בן עטר – גרפיטי בפלורנטין

נמשיך ברחוב ויטל (ניתן ללכת על הכביש – רחוב ויטל הוא חלק מהמדרחוב העירוני), עד לפלורנטין. ->> כשנגיע לפלורנטין נפנה שמאלה ונתקדם קצת ->> וימינה ברחוב בן עטר. ->> נעצור כשמולנו ציור ענק ומרשים של מפורסמים, ליד מזרקת מים.
׳
1
2
3
4
5
Wellcom
איזה כיף להתחיל בחוויה, מומלץ לעבור על ההנחיות הבאות כדי שהכל יזרום לכם בכיף.

> לחצו על החץ הצהוב שמאלה >

הנחיות שימוש בממשק
לדלג בין תחנות
לחיצה על התפריט מצד ימין למעלה תפתח את רשימת התחנות ותוכלו לדלג.
הנחיות שימוש בממשק
לנווט בקלות
לחיצה על כפתור המפה למטה תפתח הוראות הגעה מפורטות לתחנה ומפה
הסבר שימוש בממשק
לקבל את כל המידע
לחיצה על הסרטון תפעיל אותו, ברוב התחנות יש הרחבות מרתקות, לחצו על הכותרות כדי לקרוא ולהאזין
יוצאים לדרך
אתם יכולים להתחיל בחוויה כבר עכשיו, הפעילות פתוחה ל-14 יום ללא הגבלה ואנחנו ממליצים לכם לשחק קצת עם הממשק ולהתרגל. אל תשכחו, ניתן להיות מחוברים במקביל רק עם מכשיר אחד. שיהיה לכם כיף :-)
דילוג לתוכן