דלגו בין התחנות

בית גרטרוד קראוס

סיור בעקבות נשים בתל אביב
סיור בעקבות נשים בתל אביב

בית גרטרוד קראוס

גרטרוד קראוס – רקדנית, כוריאוגרפית, אישיות מרתקת, אישה פורצת דרך!

שימו לב

בנוסף לוידאו האזינו לעוד הרחבות מעניינות פה למטה

גרטרוד קראוס – אמנית פורצת דרך

כפי שראיתן בסרטון, גרטרוד קראוס, תלמידת המגמה למוזיקה באקדמיה בווינה, מחליטה לעבור מהפסנתר לרצפת הפרקט…
ועוברת למגמת המחול. בשלב מסוים היא מחליטה לעשות רסיטל – מופע יחיד שלה. היא שכרה אולם והשקיעה בו את מיטב כספה. כולם אמרו לה שמדובר במעשה מטורף אבל היא אמרה: “אם יהיה זה כישלון – לפחות יהיה זה כישלון מרהיב!” וזאת הייתה דווקא הצלחה גדולה. היא הופכת להיות ממובילות הזרם האקספרסיוניסטי – ההבעתי . אם עד אז רקדו מחול קלאסי והתמקדו באסתטיקה – גרטרוד עסקה במחול שמאפשר לך להביע את עצמך. לא סיפורים על אבירים ונסיכות אלא על עלי. ב1935 – כשהיא רקדנית וכוריאוגרפית מפורסמת מאד (!) היא מחליטה לעלות לארץ ישראל. היא מתגוררת ברחוב פרוג 24 בדירת המרתף שצמוד אליה סטודיו, ביחד עם בת זוגה אלזה שרף.

בסטודיו למחול שברחוב פרוג 24 האמנית הידועה גרטרוד קראוס לימדה ובו גם עשתה חזרות עם להקת הבנות שנקראה בשם הכה מפתיע “להקת גרטרוד קראוס”.

בין תלמידותיה הידועות הייתה בחורה צעירה בשם יפה אברמוב אנחנו מכירות אותה בתור הזמרת יפה ירקוני.
גרטרוד עשתה כוריאוגרפיות, רקדה, לימדה, שיתפה פעולה עם האופרה הארצישראלית והתזמורת הפילהרמונית, היא הייתה פרופסור למחול וקיבלה את פרס ישראל למחול בשנת 1968. בעשרים השנים האחרונות לחייה גרטרוד החלה לצייר ולפסל אבל לא הפסיקה לשתות הרבה קפה שחור, לעשן , לשחק שחמט ולהכניס בכל משפט בעברית מילה  באנגלית וגרמנית. גרטרוד ואלזה עברו לכפר האומנים עין הוד, שלמרגלות הכרמל, וביתן משמש עד היום כמרכז לאירועי תרבות ויש בו ארכיון היסטורי של תולדות הכפר וחדר לזכרה של גרטרוד שנפטרה ב1977. היא הייתה אישה מיוחדת, יוצאת דופן, כולה אנרגיית אש פרועה, בלי ספק  – פורצת דרך בהרבה מובנים.

בית גרטרוד קראוס

נפרד מהכיכר ו”נזדנגף” לאורך רחוב דיזנגוף לכיוון צפון ->> ברחוב פרישמן נפנה שמאלה (משמאלכם תראו את פסאז’ הו”ד ותיאטרון בית לסין שסוף סוף חזר למעונו אחרי שיפוץ ארוךךךך) ->> בפניה הראשונה נפנה ימינה לרחוב פרוג ->> נעצור ברחוב פרוג ליד בית מספר 24.
סיור בעקבות נשים בתל אביב

בית גרטרוד קראוס - סיור חצרות בעיר העתיקה

גרטרוד קראוס – רקדנית, כוריאוגרפית, אישיות מרתקת, אישה פורצת דרך!

הצטרפו לשירלי קייזר שתוביל אתכן ואתכם בסיור בעקבות נשים בתל אביב של שנות ה-30, נשים מיוחדות שהשאירו את חותמן על העיר. הסיור מתאים לכל המינים ומגילאי בני נוער ומבוגרים, מתאים לבת מצווה, יום האשה, פעילות העצמה נשית וכמובן כסיור מעולה כמו כל סיור אחר בתל אביב המדליקה. בואו לסיור על נשים בתל אביב שיוצא ממש עכשיו!
סיור בעקבות נשים בתל אביב

סיור בעקבות נשים בתל אביב

169
דורג 4.76 מתוך 5

שימו לב, כדי לצפות בתוכן הסיור אתם צריכים לרכוש אותו, אם רכשתם פשוט התחברו

׳
1
2
3
4
5
Wellcom
איזה כיף להתחיל בחוויה, מומלץ לעבור על ההנחיות הבאות כדי שהכל יזרום לכם בכיף.

> לחצו על החץ הצהוב שמאלה >

הנחיות שימוש בממשק
לדלג בין תחנות
לחיצה על התפריט מצד ימין למעלה תפתח את רשימת התחנות ותוכלו לדלג.
הנחיות שימוש בממשק
לנווט בקלות
לחיצה על כפתור המפה למטה תפתח הוראות הגעה מפורטות לתחנה ומפה
הסבר שימוש בממשק
לקבל את כל המידע
לחיצה על הסרטון תפעיל אותו, ברוב התחנות יש הרחבות מרתקות, לחצו על הכותרות כדי לקרוא ולהאזין
יוצאים לדרך
אתם יכולים להתחיל בחוויה כבר עכשיו, הפעילות פתוחה ל-14 יום ללא הגבלה ואנחנו ממליצים לכם לשחק קצת עם הממשק ולהתרגל. אל תשכחו, ניתן להיות מחוברים במקביל רק עם מכשיר אחד. שיהיה לכם כיף :-)
דילוג לתוכן