חצ’פוריה – מאפה גרוזיני

שוקי היידו - מדריך טיולים ירושלימי

החצ'פוריה

החצפוריה נפתחה ב2009 כמאפייה קטנה עם 4 מקומות ישיבה. טנגו שביט היה חשמלאי שהחליט לשנות כיוון בחיים ולהביא את המאכלים הגרוזיניים האהובים של אמא שלו  אל החיך הישראלי. אחת הסיבות שהמקום הפך להצלחה גדולה זה המוטו של טנגו “אתה צריך לחכות לאוכל שלך – האוכל לא צריך לחכות לך” מהפתיחה ועד היום כל מאפה נעשה לפי הזמנה אין לבוא ולקחת, צריך להזמין והמנה נכנסת לאפייה, כך הוא התחיל להרגיל את הישראלים להמתין ולחכות.
אז תזמינו לכם את אחד מסוגי החצ’פורי אתם לא תתחרטו.

Play Video
מה לטעום?

מאפה בצק וגבינה גרוזיני (יש פתרון לצליאקים וטבעוניים) ישנם 4 סוגים של חצ’פורי הפירוש המילולי מגרוזינית חצ’ו-גבינה פורי-לחם וכל אזור בגאורגיה עושה חצפורי .
אצ’רולי, מגיע מאזור אג’רה. אימרולי, מגיע מאזור אימרה פנובני -זוהי הגרסה הגרוזינית/יהודית והוא עשוי מבצק עלים ונראה דומה יותר לבורקס (ממליץ לכם לא לעשות את ההשוואה הזאת ליד בעל המקום) המנות מוגשות עם מטבלים ייחודיים. למי שלא יכול לאכול מאפה אני ממליץ על  פחלאולי שזו תערובות של ירוקים, ממרח סלק, גמבה וחציל ממולאים (תחליף לצליאק) ולמי שלא אוכל גבינה וטבעוניים יכולים להזמין מילוי של תפו”א או שעועית.

האהובה עלי
פנוביני - חציפוריה מחנה יהודה
פנוביני – חציפוריה מחנה יהודה

פנובני -זוהי הגרסה הגרוזינית/יהודית והוא עשוי מבצק עלים ונראה דומה יותר לבורקס (ממליץ לכם לא לעשות את ההשוואה הזאת ליד בעל המקום). אהבה מביס ראשון, לפני עשר שנים תוך שנייה התאהבתי, הרגשתי את הלב הענק שלו בתוך הבצק כל קראנץ’ כל קיפול בצק קיבל אהבה. והגבינה? לא אהבתי בכלל גבינה עד לאותו רגע, הגבינה הגרוזינית טעימה, מלוחה ומעולם לא טעמתי משהו דומה. והכל נעשה מול העיניים live עם הרבה שמחה.

אז מכל סוגי החצ’פורי בחרתי את האהוב עליי -פנובני גבינה ותרד -וזה לא שהאצ’רולי עם הביצה הוא לא אלוהי אבל תראו כמה עבודה זה להכין מאפה אחד!!!

זה מצריך השקעה, השראה וטאצ’ ואת זה רק גרוזיני יודע לעשות. והמחיר הזול עד כדי חשוד, רק מעיד שהוא עושה את זה בהתנדבות להיות שגריר גאה לעדה, ולהסביר לישראלים למה הגרוזינים מתעצבנים שמשווים את זה לבורקס. זו מנה שמתחסלת מהר ולכן אני ממליץ לכם לבדוק אם יש ולהזמין.

פתח מפה

הסבר הגעה אל התחנה

ממש מול רחמו בפינת הרחובות השקמה וערמונים נמצאת החצפוריה

הסבר הגעה

תחנה קודמת

Play Video

שימו לב, כדי לצפות בתוכן הסיור אתם צריכים לרכוש אותו, אם כבר רכשתם פשוט התחברו

דילוג לתוכן