תחילת הסיור, מרכז ז'ראר בכר

איפה לחנות?

יש כמה חניונים בתשלום בסביבה או כחול-לבן. חניון מסילת ישרים, חניון בניין כלל, חניון ברח' שומרון

מה ללבוש?

לבוש חם מאוד וצנוע, גשם סביר עם מטרייה רק משפר ת'חוויה, קצת קשה לעגלות תינוק עדיף מנשא.

זמנים

מומלץ להתחיל את הסיור באור אחרון (סביב 16:45) כדי להספיק לראות כמה שיותר חנוכיות, יש חנוכיות דולקות גם בתשע, סה"כאורך הסיור כשעה.

קצת רקע על סיורי חנוכיות בירושלים

הז’אנר של סיורי החנוכיות התפתח בראשיתו כסוד שמור בקרב יודעי דבר שהלכו אל עומק השכונות החרדיות, שכונת מאה שערים וסביבותיה, אך עם השנים הסוד התגלה והשכונות הקטנות והסגורות לא יכלו להכיל את כמות הסקרנים שלא תמיד הגיעו בלבוש המתאים וכך גלש לו המנהג לטבעת שכונות קצת רחוקה יותר ממאה שערים וגם הלך והתפתח ברובע היהודי. סיור חנוכיות שונה מאוד באופי שלו מכלל הסיורים בכך שהדגש הוא לא על ההסבר ההסטורי או התעמקות באזור מסויים אלה על החוויה המיוחדת של ירושלים בחורף, בחושך, במעיל, ואלפי החנוכיות דולקות מסביבנו, מאירות את הכתלים ומחממות את הלב. כך נוצר בסיס נפלא להיכרות מעמיקה יותר עם מנהגי החג החביבים.

תוכן מוגן

תוכן העמוד הזה הוא חלק מסיור חנוכיות עצמאי בירושלים שפועל על מערכת Go.BeeTravel, התוכן נבנה עבור טלפונים חכמים וטאבלטים.
כדי לקבל גישה מלאה עליך לרכוש מנוי, אם יש לך גישה בבקשה כנס למערכת.
ניתן להתחבר למערכת ממכשיר אחד בלבד.

Go הוא סיור מודרך אמיתי שקורה בשטח עם הטלפון הנייד שלך!
התכנים הכי המעניינים ורלוונטיים, המקומות הכי חמים בעיר, מוגשים עבורכם בעטיפה טכנולוגית תאפשר לך לצאת לסיור בזמן שלך, עם החברים שלך, בקצב שלך ובמחיר אטרקטיבי.

קבלו מאיתנו עדכונים

דילוג לתוכן