דלגו בין התחנות

שער יפו

שער יפו - סיור על החומה
יאיר להמן - תמונת המדריך לסיור

שער יפו

ברוכים הבאים לירושלים, אני מוטל ואני שמח שהצטרפתם לי לסיור בעיר העתיקה, מוטל והכותל. אנחנו כרגע נתחיל את הסיור משער יפו, השער הראשי של העיר העתיקה.

שימו לב

בנוסף לוידאו האזינו לעוד הרחבות מעניינות פה למטה

שער יפו

שער יפו הוא השער העיקרי לכניסה לעיר העתיקה עבור הישראלים והתיירים. רוב הערבים נכנסים משער שכם (אשר מוביל היישר לרובע המוסלמי). שער יפו עצמו הוא זוויתי כדי להקשות על אויב פוטנציאלי את הכניסה. ליד השער ישנה גם כניסה רחבה למכוניות. נקודה זו בחומה נפרצה בשנת 1898 לרגל ביקורם של הקיסר ווילהלם השני ואשתו אוגוסטה ויקטוריה. (בכניסה הרחבה הוא יכול היה להישאר על סוסו והיא לא היתה חייבת לרדת מן המרכבה שהביאה אותה). השער נקרא שער יפו כי מכאן ימינה יוצאת הדרך ליפו, אבל אם נפנה שמאלה נגיע לחברון וזה שם השער בפי הערבים – באב אל ח’אליל כלומר “שער הידיד” שהוא כינויו של אברהם ושם העיר חברון בפיהם. כאשר נכנסים אל העיר מגיעים לרחבה גדולה – “כיכר עומר אבן אל חט’אב” – כובש ירושלים המוסלמי בתקופה שלאחר מוחמד.

פעם היה פה מגדל שעון

רבים “זוכרים” את מגדל השעון שהתנוסס מעל לשער יפו בתקופה העותמאנית, אולם למעשה, השעון עמד שם זמן קצר מאוד: הוא נבנה רק ב1907 ע”י הסולטאן האחרון של האימפריה העותמאנית עבדול חמיד השני, והורד 15 שנה מאוחר יותר, ב1922 בהוראת גנרל סטורס מושל ירושלים החדש בטוענה שהוא “מכוער” …

מגדל השעון בשער יפו
מגדל השעון בשער יפו

שער יפו

חנייה: ניתן לחנות בחניון ממילא / חניון קרטא או להגיע ברכבת הקלה ולרדת בכיכר ספרא, משם זה 5 דקות ברגל ->> לבוש: להגיע בלבוש נח וצנוע ->> מה להביא? טלפון טעון עם אינטרנט
שער יפו - סיור על החומה

שער יפו - סיור חצרות בעיר העתיקה

ברוכים הבאים לירושלים, אני מוטל ואני שמח שהצטרפתם לי לסיור בעיר העתיקה, מוטל והכותל. אנחנו כרגע נתחיל את הסיור משער יפו, השער הראשי של העיר העתיקה.

סיור עם שחקן בעיר העתיקה להיום, למחר או למתי שתבחרו! הצטרפו ליאיר לשמן, שחקן ירושלמי שיוביל אתכם עם הדמות החביבה ״מוטל״ לסיור מומחז בעיר העתיקה ״מוטל והכותל״ בכל תחנה תפגשו דמויות צבעוניות שיספרו לכם את הסיפור של ירושלים העתיקה, דרך הכיבוש העותרמאני של העיר ועד אחרי איחוד ירושלים. הסיור מתחיל בשער יפו ומסתיים בכותל המערבי, בין התחנות תעברו בתצפיות הגגות, תצפית על הכותל, הקראדו, מגדל דוד ועוד הרבה מאוד אתרים חשובים בירושלים.

שימו לב, כדי לצפות בתוכן הסיור אתם צריכים לרכוש אותו, אם רכשתם פשוט התחברו

׳
1
2
3
4
5
Wellcom
איזה כיף להתחיל בחוויה, מומלץ לעבור על ההנחיות הבאות כדי שהכל יזרום לכם בכיף.

> לחצו על החץ הצהוב שמאלה >

הנחיות שימוש בממשק
לדלג בין תחנות
לחיצה על התפריט מצד ימין למעלה תפתח את רשימת התחנות ותוכלו לדלג.
הנחיות שימוש בממשק
לנווט בקלות
לחיצה על כפתור המפה למטה תפתח הוראות הגעה מפורטות לתחנה ומפה
הסבר שימוש בממשק
לקבל את כל המידע
לחיצה על הסרטון תפעיל אותו, ברוב התחנות יש הרחבות מרתקות, לחצו על הכותרות כדי לקרוא ולהאזין
יוצאים לדרך
אתם יכולים להתחיל בחוויה כבר עכשיו, הפעילות פתוחה ל-14 יום ללא הגבלה ואנחנו ממליצים לכם לשחק קצת עם הממשק ולהתרגל. אל תשכחו, ניתן להיות מחוברים במקביל רק עם מכשיר אחד. שיהיה לכם כיף :-)
דילוג לתוכן