קבוצת מחניודה

שוקי היידו - מדריך טיולים ירושלימי

קבוצת מחניודה

אם שואלים אותי מה הביא את השינוי הכי גדול מבחינה קולינרית/תיירותית אני חייב לתת את הקרדיט למחנהיודה של אורי נבון ואסף גרניט. היום הם כבר קבוצה עם 11 מסעדות בירושלים לונדון ופריז, שם נבחרו המסעדות שלהם כבר כמה פעמים למסעדה הטובה בפריז ובלונדון! ופה הכל התחיל, דווקא כאן בשוק מחנה יהודה. 
אסף ואורי, שני שפים ירושלמים שעבדו בכמה מקומות ביחד והחליטו בסוף לשתף פעולה ולפתוח מסעדה שתהיה כמו שוק מחנה יהודה. שניהם מספרים שההשראה שלהם בכלל להיכנס למטבח התעוררה בזכות שוק מחנה יהודה. משהו בתערובת הזאת של מטבחים ושיטות בישול, בנוסף לשפע הגדול והטרי שמסביב כל יום, הרעש והקצב. הם לקחו נגרייה שסיימה את דרכה ופתחו את ה”מחנהיודה” שנמצאת פה ברחוב בית יעקב המקום תפס שם מהר מאוד בכל הארץ והתור החל להצטבר, מערכונים בארץ נהדרת הוסיפו עוד וכל המדינה התחילה לדבר על מחניודה. (אם תרדו קצת ברחוב תראו את המסעדה מצד ימין) שנה אחרי הם פתחו את היודל’ה, בר האוכל שנותן חוויה קלילה יותר ממסעדה שנמצא ממול ואז הכניסו שפים שלהם כשותפים והפכו לקבוצה. פה ליד נמצא גם הדקל (האהוב עליי) בר קולינרי המציע חוויה מיושבת בוגרת יותר, מסעדת צמח הצמחונית/טבעונית החדשה והכי יפה שלהם בארץ והGG kubala מזנון הטיק אווי שלהם, בנוסף יש לקבוצה בירושלים את הסדנא במתחם התחנה ואפילו קייטרינג ברחבי הארץ.

בלונדון יש להם את ה Palomar, Barbary, וה Coal Office ובפריז את ה balagan ו- shabur. הרבה מעבר לאוכל שהקבוצה עושה זה הרעש והחוויה שהם עושים, הם הראשונים שהצליחו לגרום לתל-אביבים להתלבש יפה ולעלות לירושלים לחוויה קולינרית בשוק והעלו את שוק מחנה יהודה וישראל בכלל על המפה הקולינרית העולמית.

Play Video

שימו לב, כדי לצפות בתוכן הסיור אתם צריכים לרכוש אותו, אם כבר רכשתם פשוט התחברו

דילוג לתוכן