סיור עצמאי בשכונות החרדיות בירושלים

שטיבלאך זכרון משה - סיור בשכונות החרדיות

נודע כאחד מבתי הכנסת המפורסמים בעולם החרדי ומתקיימים בו תפילות 24 שעות ביממה. לפי ההלכה היהודית צריך להתפלל שלוש פעמים ביום ובמנין. כלומר בהתקבצות של עשרה אנשים. בשטיבלאך יש עשרות מניינים במשך היום והם משרתים בין היתר את אלה שלא התפנו להתפלל בשעות השגרתיות. בדרך לשטיבלך, תעבור ברחוב סולוביצ'ק, הרב יצחק זאב סולוביצ'ק נחשב כאחד מבכירי הרבנים של הציבור החרדי עם קום המדינה. הוא נחשב כאנטי ציוני מובהק וכמחמיר. תלמידיו מכונים "הבריסקרס" והם יודעים כמחמירים גדולים במה שקשור לקיום מצוות. במגזר החרדי ישנם הרבה בדיחות ואימרות כנף על הקפדנות הנוירוטית שלהם.

הצטרפו אל מוטי ברלב, מורה דרך ירושלמי שנולד וגדל בשכונות החרדיות, לסיור מעמיק ומרתק בשכונות החרדיות של ירושלים, נבקר בזכרון משה, גאולה, סביבת מאה שערים ועוד שכונות חרדיות נוספות. נכיר את החסידויות השונות, נשמע על עולם השידוכים, על המנהגם והמנהיגים של החברה החרדית, חרדים לא רק שחור ולבן, בואו בלבוש צנוע.
[login_fail_messaging]

שימו לב, כדי לצפות בתוכן הסיור אתם צריכים לרכוש אותו, אם רכשתם פשוט התחברו

׳
1
2
3
4
5
Wellcom
איזה כיף להתחיל בחוויה, מומלץ לעבור על ההנחיות הבאות כדי שהכל יזרום לכם בכיף.

> לחצו על החץ הצהוב שמאלה >

הנחיות שימוש בממשק
לדלג בין תחנות
לחיצה על התפריט מצד ימין למעלה תפתח את רשימת התחנות ותוכלו לדלג.
הנחיות שימוש בממשק
לנווט בקלות
לחיצה על כפתור המפה למטה תפתח הוראות הגעה מפורטות לתחנה ומפה
הסבר שימוש בממשק
לקבל את כל המידע
לחיצה על הסרטון תפעיל אותו, ברוב התחנות יש הרחבות מרתקות, לחצו על הכותרות כדי לקרוא ולהאזין
יוצאים לדרך
אתם יכולים להתחיל בחוויה כבר עכשיו, הפעילות פתוחה ל-14 יום ללא הגבלה ואנחנו ממליצים לכם לשחק קצת עם הממשק ולהתרגל. אל תשכחו, ניתן להיות מחוברים במקביל רק עם מכשיר אחד. שיהיה לכם כיף :-)
דילוג לתוכן