סיור חומוסיות בירושלים - מפעל הטחינה בעיר העתיקה

מפעל הטחינה בעיר העתיקה – ג’יבריני - סיור חצרות בעיר העתיקה

לפני הרבה שנים עשיתי מחקר בעיר העתיקה על עיטורי החאג', אותם ציורי קיר שמציירים לכבוד החוזרים ממצוות החאג' במכה. בכל פעם שחזרתי הבייתה, מקפץ למטה את גרם המדרגות, שמתי לב לריח משגע של קלייה שאפף את הרחוב. יום אחד נעצרתי והצצתי פנימה אל פתח המכולת הקטנה ושאלתי מאיפה הריח הנפלא הזה? איסאק ג'יבריני חייך, הזמין אותי פנימה, ומאז השתנו חיי. אבני ריחיים ענקיות מתגלגלות ובינהם נוזל הפלא, תנור קלייה עתיק בוער וריח בלתי נשכח. כך גיליתי את מפעל הטחינה העתיק של העיר העתיקה, לא היה מאושר ממני באותו הרגע! אני רוצה להזמין אתכם פנימה, אל ארץ ההפתעות של כל אוהבי הטחינה באשר הם, נכיר את משפחת ג'יבריני ונלמד כיצד עושים טחינה בשיטה המסורתית.

סיור חומוסיות קולינארי בעיר העתיקה, בזמן ובקצב שלהם! רוצים להכיר את החומוסיות הכי שוות בירושלים? איפה נמצא מפעל הטחינה העתיק ומה כל כך שונה שם מהטחינה שאתם מכירים היום? בואו עם דורון יושע לסיור קולינרי בעיר העתיקה, סיור בו תאכלו קבב אורגינאל, תכירו את אבו שוקרי המקורי, תשתו קפה בפתח הר הבית ותקנחו בכנאפה מתוקה, עם הרבה מאוד סיפורים עסיסיים וטעימים של מאחורי הקלעים, בואו!

שימו לב, כדי לצפות בתוכן הסיור אתם צריכים לרכוש אותו, אם רכשתם פשוט התחברו

׳
1
2
3
4
5
Wellcom
איזה כיף להתחיל בחוויה, מומלץ לעבור על ההנחיות הבאות כדי שהכל יזרום לכם בכיף.

> לחצו על החץ הצהוב שמאלה >

הנחיות שימוש בממשק
לדלג בין תחנות
לחיצה על התפריט מצד ימין למעלה תפתח את רשימת התחנות ותוכלו לדלג.
הנחיות שימוש בממשק
לנווט בקלות
לחיצה על כפתור המפה למטה תפתח הוראות הגעה מפורטות לתחנה ומפה
הסבר שימוש בממשק
לקבל את כל המידע
לחיצה על הסרטון תפעיל אותו, ברוב התחנות יש הרחבות מרתקות, לחצו על הכותרות כדי לקרוא ולהאזין
יוצאים לדרך
אתם יכולים להתחיל בחוויה כבר עכשיו, הפעילות פתוחה ל-14 יום ללא הגבלה ואנחנו ממליצים לכם לשחק קצת עם הממשק ולהתרגל. אל תשכחו, ניתן להיות מחוברים במקביל רק עם מכשיר אחד. שיהיה לכם כיף :-)
דילוג לתוכן