בית החולים הרוסי

באפריל 1863 חגג הצאר הרוסי אלכסנדר השני את יום הולדתו. באותו יום, בירושלים, נפתח בית החולים הרוסי. המוסד הרפואי הוקם כחלק ממתחם גדול, שכלל בין היתר קתדרלה ואכסנייה, במטרה לתת מענה לאלפי צליינים רוסים שהגיעו לארץ הקודש החל מראשית המאה ה-19. המתחם החדש, שזכה לכינוי “מגרש הרוסים”, אמנם נתן מחסה לעולי הרגל האורתודוכסים, אך לא פחות מכך שיקף את שאיפותיה של המעצמה הרוסית באזור. בדו”ח שחיבר לקונסוליה הצרפתית בשנת 1902 סיפר הרופא הצרפתי אמיל מושן, שפגשנו כבר קודם, כי הצליינים הרוסים הם מטופלים קשים במיוחד – כל רצונם היה למות בירושלים כדי להיקבר למרגלות הר הזיתים.

הצטרפו לצוות חוקרים מהאוניברסיטה העברית לסיור מיוחד ויוצא דופן, סיור בעקבות התפתחות הרפואה בירושלים. בסיור נשמע על הרופאים הראשונים של העיר, בתי החולים הראשונים מחוץ ובתוך החומה, דמויות מפורסמות ועוד. הסיור הוכן על-ידי צוות פרויקט היסטוריה איזורית של רפואה במזרח התיכון המודרני באוניברסיטה העברית בירושלים. הסיור הוא עצמאי, כלומר סיור אמיתי עם הטלפון הנייד,, תוכלו לצאת מתי שתרצו, בזמן ובקצב שלכם, אפילו עכשיו!
התחברות / רכישה
להתחבר
׳
1
2
3
4
5
Wellcom
איזה כיף להתחיל בחוויה, מומלץ לעבור על ההנחיות הבאות כדי שהכל יזרום לכם בכיף.

> לחצו על החץ הצהוב שמאלה >

הנחיות שימוש בממשק
לדלג בין תחנות
לחיצה על התפריט מצד ימין למעלה תפתח את רשימת התחנות ותוכלו לדלג.
הנחיות שימוש בממשק
לנווט בקלות
לחיצה על כפתור המפה למטה תפתח הוראות הגעה מפורטות לתחנה ומפה
הסבר שימוש בממשק
לקבל את כל המידע
לחיצה על הסרטון תפעיל אותו, ברוב התחנות יש הרחבות מרתקות, לחצו על הכותרות כדי לקרוא ולהאזין
יוצאים לדרך
אתם יכולים להתחיל בחוויה כבר עכשיו, הפעילות פתוחה ל-14 יום ללא הגבלה ואנחנו ממליצים לכם לשחק קצת עם הממשק ולהתרגל. אל תשכחו, ניתן להיות מחוברים במקביל רק עם מכשיר אחד. שיהיה לכם כיף :-)
דילוג לתוכן