תרצו לדלג תחנה?

בדרך כלל בכל סיור יהיו בין 8-16 תחנות, פה אנחנו רק רוצים להמחיש את הרעיון

דלגו תחנה

סיור עצמאי – איך זה עובד

דורון יושע

קפה אבו מוסא בשוק הכותנה

שוק הכותנה הוא אחד השווקים הכי צבעוניים שתפגשו בארץ. השוק הוא רחוב מקורה מהתקופה הממלוכית שתחילתו בהר הבית וסופו ברח’ הגיא. בדרך לאבו מוסא תסתכלו סביבכם ותוכלו למצוא מגוון רחב של ספרי קודש ותשמישי קדושה מוסלמים.

מְסָאבַחַה, על שום מה?

חמאם אל עין וחמאם א-שיפה

עוד הפתעה שלא ממש תוכלו לראות כרגע, בשוק הכותנה נמצאים שני בתי מרחץ עתיקים עתיקים, ממש בכניסה חמאם אל עין (בית מרחץ המעיין) וצמוד לבית הקפה של אבו מוסא חמאם א-שיפה (בית מרחץ הבריאות). כרגע הם לא פעילים. ברח’ הגיא תוכלו לראות את הסביל (שוקת) שמחוברת לחמאם אל עין, בית המרחץ קיבל את המים באמות מים שהגיעו מאזור בית לחם (בריכות שלמה). אגדה מקומית מספרת על עולי רגל שהגיע לירושלים ונפלה לו הטבעת היקרה בחמאם א-שיפה, האיש התאכזב מאוד ובהמשך המסע שלו הגיע אל מעיין הזמזם שנובע בכעבה שבמכה, כשרחץ את פנים פתאום צצה הטבעת. אגדה זו מראה על הקשר שבין המקומות הקדושים לאסלאם.

הקפה של אבו מוסא

אצל אבו מוסא תקבלו הרבה יותר מקפה ונרגילה. כשתשבו על ספסלי העץ, כבר בלגימה הראשונה תחושו בקסם ובאווירה של השוק. עולי הרגל בתלבושותיהם המגוונות שמגיעים או יוצאים מהר הבית, הריחות, הצלילים והדמויות הצבעוניות יספקו לכם חוויה ירושלמית אסלית.
את הקפה קונה אבו מוסא ליד שער שכם “בון זחימאן” ולכן הטעם מעולה, גם התה פה מיוחד וטעים.

הצצה אל כיפת הזהב

בקצה השוק תמצאו את אחת הכניסות להר הבית, אל ההר יכולים להיכנס רק מוסלמים, מי שאינו מוסלמי יכול בשעות מסודרות לעלות אל ההר דרך שער המוגרבים בלבד. זו אחת הנקודה הכי קרובה לכיפת הזהב (הסלע) שתגיעו אלייה מחוץ להר, אל תליחצו את השומרים בכניסה, תראו להם שאתם רק עומדים במדרגות ומסתכלים.

הדגמה של חידון חנוכה קצר

הוראות הגעה לנק' המפגש

כתבו בשורה, כמה נרות יש בחנוכיה? ולחצו בדוק
[wptrigger id=4]

תחנה הבאה

פתח מפה

הוראות הגעה לנק' המפגש


1. המשיכו ברח’ הצורפים עד שתגיעו למפגש הרחובות בו תרדו שמאלה לרח’ השלשלת


2. רדו ברחוב השלשלת כמעט עד סופו ופנו שמאלה במדרגות לרח’ הגיא, אם הגעתם לשער השלשלת (כניסה להר הבית) חזרו קצת אחורה ופנו ימינה.


3. רדו במדרגות והתקדמו ברחוב הגיא צפונה (לא לכיוון הכותל) וכנסו ימינה לשוק הכותנה


4. התקדמו בקצב שלכם בשוק עד סופו, שם תראו את שרפרפי העץ ומשמאל בית הקפה של אבו מוסא

סיור חומוסיות בירושלים - קפה אבו מוסא
קפה אבו מוסא

הסבר הגעה

דילוג לתוכן