הבחירה הטבעית – מסיימים בשוק מחנה יהודה

הבניין הזה במשך שנים נקרא הבניין המקולל. האגדה מספרת שהקבלן שבנה את הבניין הטיל צל לחצר ישיבתו של המקובל ר' מרדכי שרעבי ואף נגס בשטחו. אותו קבלן עורר את חמתו של ר' שרעבי והוא קילל את הבנין. עסקים רבים נפתחו בו אך אף אחד מהם לא שרד. עד לפני 23 שנים המקום שימש כבנק לאומי אשר בו חזי היה מפקיד את רווחיו מהמאפיה שלו שברחוב יפו. יום אחד מגיע חזי להפקיד כסף אך מגלה שהבנק סגור ובדלת הכניסה ניצב שלט "למכירה". מחירי החנויות היו כמובן זולות כי אף אחד לא רוצה עסק מקולל אך חזי מחליט לקנות את הבנק שלו ולהעתיק את המאפיה מרח' יפו לכאן. למרות הכל המאפייה מצליחה ואף מתרחבת. בסמוך אליה פותח חזי בית קפה על טהרת האורגניות, מה שאומר שהרב שרעבי הסיר את הקללה לאחר מותו בשנת 1983. למען הסר ספק לפני כ 15 שנים נערך במקום טקס התרת הקללה.

הצטרפו לאמיר צבי מתיאטרון המזוודה לסיור מומחז בשכונת נחלאות בירושלים, בסיור נפגוש דמויות צבעוניות ומצחיקות שיספרו לנו על הווי השכונה, על החיים בנחלאות. נבקר בשכונת סוכת שלום, מזכרת משה, אהל משה ועוד שכונות בנחלאות.
התחברות / רכישה
להתחבר
׳
1
2
3
4
5
Wellcom
איזה כיף להתחיל בחוויה, מומלץ לעבור על ההנחיות הבאות כדי שהכל יזרום לכם בכיף.

> לחצו על החץ הצהוב שמאלה >

הנחיות שימוש בממשק
לדלג בין תחנות
לחיצה על התפריט מצד ימין למעלה תפתח את רשימת התחנות ותוכלו לדלג.
הנחיות שימוש בממשק
לנווט בקלות
לחיצה על כפתור המפה למטה תפתח הוראות הגעה מפורטות לתחנה ומפה
הסבר שימוש בממשק
לקבל את כל המידע
לחיצה על הסרטון תפעיל אותו, ברוב התחנות יש הרחבות מרתקות, לחצו על הכותרות כדי לקרוא ולהאזין
יוצאים לדרך
אתם יכולים להתחיל בחוויה כבר עכשיו, הפעילות פתוחה ל-14 יום ללא הגבלה ואנחנו ממליצים לכם לשחק קצת עם הממשק ולהתרגל. אל תשכחו, ניתן להיות מחוברים במקביל רק עם מכשיר אחד. שיהיה לכם כיף :-)
דילוג לתוכן