מיכל ששון ביבי

מיכל ששון ביבי

מי אני? מיכל ששון ביבי

נעים להכיר, אנחנו שתיים: תל אביב יפו, העיר שמהלכת עליי קסם, ואני מיכל ששון ביבי , מורת דרך מוסמכת חיה ונושמת את העיר ללא הפסקה.
ביום יום אני לוקחת איתי אנשים לצעוד עם דופק העיר, לגלות אותה לחוות ולהתרגש. בסיורים אנחנו מטיילים בין פינות מוכרות לפינות חבויות, בין מציאות לבין חלום, בין הנאה לבין ערך, כל פינה והסיפור שלה כל סיור והחן שלו.

מורת דרך מוסמכת רק (כבר) למעלה מ – 35 שנים, בוגרת תואר ראשון ושני    בלימודי ארץ ישראל, אבל לא מפסיקה ללמוד את העיר: את עברה מספרים, ארכיונים וסיפורים אישיים, אך גם את ההתרחשות העכשווית ומגמות ההתפתחות בה. זו העיר שבה אני חיה, עובדת ומבלה. תל אביב יפו העיר שהתאהבתי בה לא ממבט ראשון אלא מתוך היכרות מתמשכת  תוך שאני נחשפת לערכים של רוח  ואסתטיקה הקשורים בה עד מאוד.
לצד הסיורים אני כותבת בלוג על העיר המדריך השלם להתאהב בתל אביב יפו בו אני חושפת את הסיפורים, המקומות והאנשים שעושים את העיר הזו מיוחדת כל כך בעיניי.  לא פעם אני פוגשת אנשים שלא מבינים את סוד  קסמה של העיר וזו השליחות שלי- לחשוף בפניכם את יופיה וערכיה.
תל אביב “העיר העברית הראשונה” שהרבה מההתרחשות הציונית התחוללה בה, העיר שמימשה יותר מכל את הרוח הציונית של חיי תרבות וחופש האדם של התחדשות מתמדת, תוססת ומגוונת. תל אביב  שהפכה מושא לכתיבתם של סופרים ומשוררים, עיר של יצרים ויצירה. אמנם “ישנן יפות ממנה אך אין יפה כמוה”. ואיתה יפו, כלת הים, שמתוכה צמחה תל אביב . יפו שמזכירה לי ימי בראשית עם קסם המזרח בין סמטאות וים, קסם  המיוחד רק לה. יפו בין ישן לחדש עם ריקמה אנושית עדינה ומיוחדת שמזמנת לי מפגשים מרתקים ומרגשים במרחבים אותנטיים אותם אשמח לחלוק עמכם.
מזמינה אתכם להתאהב איתי  בתל אביב יפו

מדריכים נוספים

ישי שביט, מדריך סיורים בירושלים

ישי שביט

ישי התחיל להדריך בגיל 15 ומאז הוא לא מפסיק להסתובב ברחובות ירושלים, שבילי מדבר יהודה, עתיקות קיסריה וכל מקום בו יש עניין לתייר או למטייל.

סיור בשוק עם גיל חובב

גיל חובב

סופר, איש אוכל וההוא מ’עושים שוק’ בטלוויזיה, מטייל, מבשל ועושה קניות בשווקים כבר למעלה מעשרים שנה. סיור איתו בשוק כולל את כל מה שאסור להחמיץ

דורון יושע

דורון יושע

מדריך טיולים בירושלים ובמדינת ירדן, יזם בתחום ה Travel-Tech, ירושלמי, בעל חברת הטיולים BeeTravel, נשוי לאילנה ואבא של אייל, גפן ויובל, מת על חומוס ירושלמי